Fine Sugarcraft Brush SIZE 000 by Sugar Crafty
SKU: SC-FPB000BRAND: Sugar Crafty
Fine Sugarcraft Brush Size 000 - by Sugar Crafty
Versatile brush for use in fine, decorating work - such as painting cookies, sugarcraft models, cakes and cupcakes.
Made from soft synthetic bristles that are food-safe for all decorating applications.
(SC-FPB000)
| SKU | SC-FPB000 |
| Brand | Sugar Crafty |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000015000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-750PGRN
Patty Pan Confeta 750 Pastel Green (500)
$24.20
SKU: CB1-SS100
Slip Board 100mm Silver Square 1.5mm Thick (100)
$6.05
SKU: CB6B1416
6mm MDF Board Black Rectangle 14x16"
SKU: PA-T101012
Cake Box Tall 10x10x12" Top Window E-Flute
More From This Category
SKU: EA-BRWN
EA Sweet Sticks Brown 15ml
$7.15
SKU: EA-ANTGLD
Sweet Sticks Antique Gold Metallic 15ml
$8.45
SKU: EA1001
Edible Art Sweet Sticks Pastel Colour 8 Pack
$54.00
SKU: EA1106
Sweet Sticks Sunkissed Gold Metallic 15ml
$8.45
SKU: EA1002
Edible Art Sweet Sticks Colour Metallic 8 Pack
$54.00
SKU: EA1103
Sweet Sticks Rose Gold Metallic 15ml
$8.45
SKU: EA1050
Edible Art Sweet Sticks White 15ml
$7.15
SKU: EA1000
Edible Art Sweet Sticks Primary Colour 8 Pack
$54.00