DROP 190ml Dessert Cup (100)
SKU: DC-PMOCO006BRAND: Martellato
75 mm D x 85 mm H Capacity 165 ml
75mm diameter x 85mm high - 190ml
These high quality, elegant plastic containers are a fantastic way to serve your desserts.
A perfect way to display colours and layers and a great way to manage portion control to keep your costs down!
Can be used for dessert bars, catering functions, weddings, parties and more...
- Heat Tolerance -18C to +70C
- BPA Free
- 100% Recyclable Material
- Can be re-used
- Dishwasher Safe up to 50 washes
- Packed in convenient quantities of 100
Made in Italy by Martellato
(DC-PMOCO006)
| SKU | DC-PMOCO006 |
| Brand | Martellato |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.420m |
| Shipping Length | 0.310m |
| Shipping Cubic | 0.052080000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: DC-PMOCO001
CUP Tapered 90ml PMOCO001 (100) Dessert Cup
$44.65
SKU: DC-FRK100
Dessert Bar Fork Clear (100)
$17.38
SKU: DC-PMOTO004
CLASSIC Round 170ml Dessert Cup (100)
$48.25
SKU: DC-ZENBO02
ZEN Bowl BLACK 460ml (50)
$37.80
SKU: DC-ZENTR01
ZEN Tray WHITE 110 x 245mm (50)
$57.75
SKU: DC-PMOCO001-C
CUP Lid - 65mm 70ml (100)
$15.12
SKU: DC-PMOCO003
CUP Tapered 150ml Dessert Cup (100)
$47.25
SKU: DC-PMO07.00-C
TRIANGLE Plastic Lid - 85mm (100)
$26.65