Crystal Candy Gold Lace Mat Storm Lace
SKU: CC1220BRAND: Crystal Candy
These Crystal Candy Silicone lace moulds are made from the highest quality 100% food grade silicone, used for creating your own superior cake decor and other decorating finishes.
The moulds can be use with fondant, chocolate, chocolate paste, sugar paste, isomalt, biscuit, to name just a few.
The versatility of the edible lace is not limited to decorating cakes, cupcakes and cookies- Decorate glassware, plates, ornaments and so much more.
- Storm Lace Mat
- Exclusive design
- Premium quality
- Size 35 x 12 cm
(CC1220)
| SKU | CC1220 |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.400m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000400000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CT2010
Song of the Heart Bride and Groom Topper
$23.36
SKU: ED3237
Poinsettia Spray (Box 10pcs)
$84.65
SKU: SFD-BB255
Clear Lid Biscuit Box 10x7x2in High
More From This Category
SKU: CC1410
Crystal Candy Gold Lace Mat Happy Birthday Make A
$33.95
SKU: CC1060
Crystal Candy Gold Lace Mat Serendipity
$33.95
SKU: CC1023
CC Gold Mat Graceland
$33.95
SKU: CC1330
Crystal Candy Gold Lace Mat Taylor Rose
$33.95
SKU: CC1190
Crystal Candy Gold Lace Mat Oriel
$33.95
SKU: CC1160
Crystal Candy Gold Lace Mat Daisy Chain
$33.95