Crystal Candy The Doily Art Collection Lace Mat Bouquet
SKU: CC8030BRAND: Crystal Candy
These Crystal Candy Silicone lace moulds are made from the highest quality 100% food grade silicone, used for creating your own superior cake decor and other decorating finishes.
The moulds can be use with fondant, chocolate, chocolate paste, sugar paste, isomalt, biscuit, to name just a few.
The versatility of the edible lace is not limited to decorating cakes, cupcakes and cookies- Decorate glassware, plates, ornaments and so much more.
- Bouquet Lace Mat
- Exclusive design
- Premium quality
- Size 17 x 17 cm
(CC8030)
| SKU | CC8030 |
| Brand | Crystal Candy |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.000289000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CC-MS014
Inspirations Mesh Stencil
$35.00
SKU: SCC557744
Isomalt Nibs - PINK 200g
$15.95
SKU: EA-ST-BOHO
Boho Rain Stencil
$8.55
More From This Category
SKU: CC1040
Crystal Candy Gold Lace Mat Spring Star
$33.95
SKU: CC1320
Crystal Candy Gold Lace Mat Virginia
$33.95
SKU: CC1290
Crystal Candy Gold Lace Mat Birds Of Love
$33.95
SKU: CC1060
Crystal Candy Gold Lace Mat Serendipity
$33.95
SKU: CC1260
Crystal Candy Gold Lace Mat Bebe
$33.95
SKU: CC1170
Crystal Candy Gold Lace Mat Le Chandre
$33.95
SKU: CC5020
Crystal Candy The Renaissance Collection Lace Mat
$33.95
SKU: CC5000
Crystal Candy The Renaissance Collection Lace Mat
$33.95