Chefmaster Red Red Liqua-Gel 298g
SKU: CM-5465BRAND: Chefmaster
Liqua-gel®
Chefmaster liqua-gel® is food coloring at its finest. We provide a broad spectrum of quality colors created for a wide variety of specialty needs. Our highly concentrated, vibrant colors mix easily and provide consistent tones without altering the texturing of your product.
Our Liqua-gels® come in 40 fun and vivid colors.
Benefits:
- Vibrant colors
- Will not break down icings
- Fade and bleed resistant
- Easy clean up
- High concentrated color for cost efficiency
- Gluten Free
(CM-5465)
| SKU | CM-5465 |
| Barcode # | 0023114223172 |
| Brand | Chefmaster |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-750HPNK
Patty Pan Confeta 750 Hot Pink (500)
$24.20
SKU: CM-5410
Chefmaster Coal Black Liqua-Gel 298g
$23.35
SKU: LA-09LO1002
Lorann Oils Red Velvet Emulsion 118ml
$14.10
SKU: LP29072
Professional Mixing Bowl LID 4.5L - Schneider
$7.85
SKU: FM-CUTUTS
FMM Cutter - Under The Sea
$11.74
More From This Category
SKU: CM-5073
Chefmaster Super Red Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5750A
Chefmaster Neon Bright Blue Liqua Gel 298g
$21.20
SKU: CM-5011
Chefmaster Royal Blue Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5470
Chefmaster Bright Red Liqua-Gel 298g
$32.50
SKU: CM-5701
Chefmaster Neon Blue Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5061
Chefmaster Red Red Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5765
Chefmaster Neon Bright Yellow Liqua-Gel 298g
$21.20
SKU: CM-5006
Chefmaster Coal Black Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50