Chefmaster Coal Black Liqua-Gel 298g
SKU: CM-5410BRAND: Chefmaster
Liqua-gel®
Chefmaster liqua-gel® is food coloring at its finest. We provide a broad spectrum of quality colors created for a wide variety of specialty needs. Our highly concentrated, vibrant colors mix easily and provide consistent tones without altering the texturing of your product.
Our Liqua-gels® come in 40 fun and vivid colors.
Benefits:
- Vibrant colors
- Will not break down icings
- Fade and bleed resistant
- Easy clean up
- High concentrated color for cost efficiency
- Gluten Free
(CM-5410)
| SKU | CM-5410 |
| Barcode # | 0023114223004 |
| Brand | Chefmaster |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: HA8060
Stencil Fleur De Lis Side Tier 2
$8.71
SKU: CCA-PCB25
CAKE POPSICLE ACETATE BOXES | 25 PIECES
$8.50
SKU: BG-RD-SUROS
Rolkem Special Blend Rose Gold 10ml
$5.25
SKU: LA-09LO1002
Lorann Oils Red Velvet Emulsion 118ml
$14.10
SKU: EA-ANTGLD
Sweet Sticks Antique Gold Metallic 15ml
$8.45
SKU: SFD-CBT12
Cake Box 12x12x12" Top Window
More From This Category
SKU: CM-5440
Chefmaster Sunset Orange Liqua-Gel 298g
$21.20
SKU: CM-5459
Chefmaster Fuchsia Liqua-Gel 298g
$29.00
SKU: CM-5765
Chefmaster Neon Bright Yellow Liqua-Gel 298g
$21.20
SKU: CM-5055
Chefmaster Fuchsia Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5073
Chefmaster Super Red Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM5713
Chefmaster Neon Purple Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50
SKU: CM-5450
Chefmaster Rose Pink Liqua-Gel 298g
$23.35
SKU: CM5003
Chefmaster Purple Liqua-Gel 2.3oz/68ml
$8.50