Bakels GLUTEN FREE Health Baking Mix 10kg *SPECIAL ORDER
SKU: IN297372BRAND: Bakels
SPECIAL ORDER ITEM - ETA 3-4 DAYS
Gluten Free Health Baking Mix
White coloured powder to make a range of gluten-free products including cakes, muffins and biscuits.
Ingredient Listing: Potato starch, Whey powder, Whey protein powder, Emulsifiers (475, 471), Modified starch (1422), Raising agents (541, 500), Sugar, Stabiliser (412), Salt
10kg Bag
(IN297372)
| SKU | IN297372 |
| Brand | Bakels |
| Shipping Weight | 10.5000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.024000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: IN381501
Bakels Vegan Cake Mix 12.5kg *SPECIAL ORDER
$112.00
SKU: IN382301
Bakels Shortbread Mix 15kg *Special Order
$119.00
SKU: IN382601
Bakels Apito Utility Cake Mix 15Kg - SPECIAL ORDE
$105.00
SKU: IN386403-I
Bakels Choc Hedgehog Slice Mix 10kg *Special Order
$120.65
SKU: IN383901
Bakels Chocolate Muffin Mix 15kg *Special Order
$98.75
SKU: IN382151-I
Bakels Light Fruit Cake Mix 15kg *Special Order
$162.00