4mm MDF Board White Round 07"
SKU: CB4-WR07BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-WR07)
| SKU | CB4-WR07 |
| Barcode # | 9341625007533 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.175m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.175m |
| Shipping Cubic | 0.000153000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: HA6040
Crimper 1.5cm Heart Shape Serrated
$2.39
SKU: VFNDBLK1
Vizyon Fondant Black 1kg
$14.70
SKU: PC-570WHT
Patty Pan Confeta 570 White (500)
$22.45
SKU: FM-CUTBICYCLE
FMM Cutter Bicycle Set
$14.80
SKU: IN-SSYELLOW
Sanding Sugar YELLOW 100g
$6.45
More From This Category
SKU: CB4W1218
4mm MDF Board White Rectangle 12x18in
$5.51
SKU: CB4-WS09
4mm MDF Board White Square 09"
$2.10
SKU: CB4-WR20
4mm MDF Board White Round 20"
$6.47
SKU: CBM10RW10
10mm Masonite Board White Round 10"
$3.95
SKU: CB4-WS07
4mm MDF Board White Square 07"
$1.50
SKU: CB4-WS16
4mm MDF Board White Square 16"
$5.63
SKU: CB4W1113
4mm MDF Board White Rectangle 11x13in
$3.83
SKU: CB4-WS05
4mm MDF Board White Square 05"
$1.20