4mm MDF Board Silver Round 13"
SKU: CB4-SR13BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-SR13)
| SKU | CB4-SR13 |
| Barcode # | 9341625004716 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.4400kg |
| Shipping Width | 0.330m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.330m |
| Shipping Cubic | 0.000545000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PP-F360BLUE
Foil Pan #360 Blue (500)
$21.50
SKU: CK2001
Cake Kit Soccer 7 Players and Goals
$9.50
SKU: CC-NO3GL
NUMBER 3 - Rainbow Glitter Topper
$11.35
More From This Category
SKU: CB4-SR11
4mm MDF Board Silver Round 11"
$3.49
SKU: CB4-SS11
4mm MDF Board Silver Square 11"
$3.49
SKU: CB4-SS09
4mm MDF Board Silver Square 09"
$2.59
SKU: 01MO392
MONDO 5mm MDF Board Silver Square 12"
$4.16
SKU: CB4-SS07
4mm MDF Board Silver Square 07"
$1.91
SKU: CBMSR09
Loyal MDF Board 5mm SILVER Round 09"
$2.30
SKU: CB4-SS15
4mm MDF Board Silver Square 15"
$5.40
SKU: CB4-SR05
4mm MDF Board Silver Round 05"
$1.35