4mm MDF Board Silver Round 06"
SKU: CB4-SR06BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-SR06)
| SKU | CB4-SR06 |
| Barcode # | 9341625004648 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000112000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: PC-340CHOC
Patty Pan Confeta 340 Chocolate (1000)
$17.90
SKU: LA-09LO890
Lorann Oils Cherry Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: MC-NATHAZ
Magic Colour Natural Colour Hazelnut 32g
$6.95
More From This Category
SKU: CB4-SR15
4mm MDF Board Silver Round 15"
$5.40
SKU: CB4S1113
4mm MDF Board Silver Rectangle 11x13in
$3.83
SKU: CB4-SR05
4mm MDF Board Silver Round 05"
$1.35
SKU: CB4S0912
4mm MDF Board Silver Rectangle 9x12in
$3.38
SKU: CB4-SS10
4mm MDF Board Silver Square 10"
$2.81
SKU: CB4-SS14
4mm MDF Board Silver Square 14"
$5.06
SKU: CB4-SS08
4mm MDF Board Silver Square 08"
$2.59
SKU: CBMSR15
Loyal MDF Board 5mm Silver Round 15"
$5.40