4mm MDF Board Black Round 17"
SKU: CB4-BR17BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-BR17)
| SKU | CB4-BR17 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.410m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.000840000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: BG-PC500S
Standard #550 Silver Foil Baking Cup (50pk)
$3.75
SKU: CBT-SR100-50
Tab Slice Board 100mm Round SILVER (50)
$5.85
SKU: IN514642
Bakels Caramel Truffle NAFNAC 6kg *Special Order
$86.00
SKU: 09F0463
Fondtastic CHOC BROWN Fondant 1kg
$20.10
More From This Category
SKU: CB4-BS10
4mm MDF Board Black Square 10"
$3.04
SKU: CB4-BR16
4mm MDF Board Black Round 16"
$6.08
SKU: CB4-BS06
4mm MDF Board Black Square 06"
$1.55
SKU: CB4-BS07
4mm MDF Board Black Square 07"
$1.91
SKU: CB4-BS14
4mm MDF Board Black Square 14"
$5.06
SKU: CB4-BR06
4mm MDF Board Black Round 06"
$1.55
SKU: CB4-BS08
4mm MDF Board Black Square 08"
$2.59
SKU: CBMBR06
LOYAL MDF Board 5mm Black Round 06"
$1.40