1.6mm Cake Board 06" White PE Coated (100)
SKU: CBC1.6-06WPBRAND: Lemon Tree
Suitable for use in cool rooms and freezers
Cake Board PE Coated White
1.6mm Thickness
Gloss Laminated White PE Topside
PE Coated Underside for Moisture Proofing
Suitable for use in cool rooms and freezers
Carton of 100 Boards (2 wrapped packs of 50 in each outer carton)
(CBC1.6-06WP)
| SKU | CBC1.6-06WP |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 2.8000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.335m |
| Shipping Cubic | 0.006030000m3 |
| Unit Of Measure | Pack |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CBC3-SR07
3mm Cake Board Std 07" Round Silver (50)
$13.95
SKU: CBC3-SS12
3mm Cake Board Std 12" Square Silver (50)
$40.00
SKU: CBC3-SR05
3mm Cake Board Std 05" Round Silver (50)
$9.10
SKU: CBC3-SR06
3mm Cake Board Std 06" Round Silver (50)
$10.30
SKU: CB10-WS14
MDF Board 10mm White Square 14"
$6.10
SKU: CC558932
Buttercream Comb CURVES10 Inch
$16.45
SKU: CB4-WR18
4mm MDF Board White Round 18"
$6.19
More From This Category
SKU: CBC1.6-193WP
1.6mm Cake Board 193mm White PE Coated (100)
$30.50CLICK for Bulk Pricing
SKU: CBC1.6-07WP
1.6mm Cake Board 07" White PE Coated (100)
$23.80
SKU: CBC1.6-230WP
1.6mm Cake Board 230mm White PE Coated (100)
$33.15
SKU: CBC1.6-10WP
1.6mm Cake Board 10" White PE Coated (100)
$44.40
SKU: CBC1.6-350X125WP
Slip Board 350 x 125mm - 1.6mm White PE Coated (1
$28.65
SKU: CBC1.6-14WP
1.6mm Cake Board 14" White PE Coated (100)
$64.20
SKU: CBC1.6-263WP
1.6mm Cake Board 263mm White PE Coated (100)
$44.60
SKU: CBC1.6-08WP
1.6mm Cake Board 08" White PE Coated (100)
$27.70