Twist Handle Kraft Paper Bag JUMBO- 370X350X220MM
SKU: SFD-K-JUMBOBRAND: Statewide Food Distributors
PACK OF 150
Jumbo sized brown kraft carry bags with a twisted paper handle. These bags are strong, stand upright for easy loading, and are ideal for holding takeaway food or large grocery loads. The Jumbo Twist Handle Carry Bag can hold up to 18kgs. Paper bags are recyclable, compostable and reusable.
Recyclable,
Compostable
Reusable.
(SFD-K-JUMBO)
| SKU | SFD-K-JUMBO |
| Brand | Statewide Food Distributors |
| Shipping Weight | 15.0000kg |
| Shipping Width | 0.050m |
| Shipping Height | 0.031m |
| Shipping Length | 0.038m |
| Shipping Cubic | 0.000059000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CCBOX12-P
12 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $1.35
SKU: CCBOX6-P
6 Hole Cupcake Box WHITE Select Insert (ea)
From $0.90
SKU: LO-RCB180
Cookie Bag Resealable 120x180mm (100)
$5.75
More From This Category
SKU: SFD-K-MED
Twist Handle Kraft Paper Bag Medium -280X280X150
$38.00
SKU: SFD-K-LGE
Twist Handle Kraft Paper Bag Large - 340x240x120m
$43.65
SKU: SFDSOS8
Kraft Paper Bag SOS Bag # 8 - 310X150X100MM ( (Pac
$15.00
SKU: SFDSOS4
Kraft Paper Bag SOS Bag # 4 - 240X130X80MM
$11.00
SKU: SFD-K-XLGE
Twist Handle Kraft Paper Bag X - Large - 420X320X
$43.00
SKU: SFD-K-TINY
Twist Handle Kraft Paper Bag Tiny - 210x160x80mm
$48.00
SKU: SFD-K-UBER
Twist Handle Kraft Paper Bag UBER - 300x300x180MM
$47.30
SKU: SFDSOS16
Kraft Paper Bag SOS Bag # 16 - 380X240X120MM
$26.00