Nozzle Round Plastic No 17 (Ea)
SKU: HA2617BRAND: Loyal Bakeware
- Made of polypropylene
- Length 60mm
- Suitable for all food contact applications
- Unbreakable, dishwasher safe and may be sterilised with boiling water
- Unaffected by fats and oils normally encountered in cooking
- Resistant to detergent products
- Strict quality control ensures a precise and faultless product
- LOYAL tubes are manufactured in AUSTRALIA
(HA2617)
| SKU | HA2617 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.0070kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000054000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ED3278
Pirates Flat Large (Bx72)
$35.96
SKU: ED9070
Farm Animal Faces Assorted 33mm (Box 96)
$33.00
SKU: PC-408ORNG
Patty Pan Confeta 408 Orange (500)
$18.00
More From This Category
SKU: HA2607
Nozzle Round Plastic No 7 (Ea)
$1.65
SKU: HA2609
Nozzle Round Plastic No 9 (Ea)
$1.65
SKU: HA2603
Nozzle Round Plastic No 3 (Ea)
$1.65
SKU: HA2615
Nozzle Round Plastic No 15 (Ea)
$1.65
SKU: LO-LTSMOR3
Nozzle Set Moreish Ruffle Piping Set Stainless St
$14.50
SKU: LO-LTS2611
Nozzle Round Plastic No 11 (Ea)
$1.65
SKU: LO-LTS3300RP
Nozzle Set ROUND Stainless Steel (8pk)
$19.85
SKU: HA2605
Nozzle Round Plastic No 5 (Ea)
$1.65