Mould 8cm Ribbed & Cracked Eggs
SKU: C1028BRAND: Roberts Edible Craft
Small Ribbed and Cracked Egg Finish Two halves to join together 2 design2 x 80mm. Comes with full colour recipe card with tips and ideas and how to make the cracked fried egg design.
Ribbed Finished:
- 8 cm x 5.5 cm
- Solid Egg 75g
- Hollow Egg 30 g
Cracked Finished:
- 8 cm x 5.5 cm
- Solid Egg 75g
- Hollow Egg 30 g
(C1028)
| SKU | C1028 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.1250kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.240m |
| Shipping Length | 0.220m |
| Shipping Cubic | 0.001056000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CB1-SR100
Slip Board 100mm Silver Round 1.5mm Thick (100)
$6.05
SKU: LA-09LO876
Lorann Oils Apple Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: BG-PC350RG
Mini Rose Gold Foil Baking Cup (50pk)
$2.35
More From This Category
SKU: FL2050
Cupcake Wrapper Pearl White Cross (12)
$4.46
SKU: ED-EASTEGG-MM
Easter Egg Asst 40mm ((96)
$39.20
SKU: ED3022H
Non Pareils Mauve (50g) Hangsell
$2.95
SKU: PC-750PKWHT-PD
Patty Pan Confeta 750 Pink w White Polka Dot (500)
$25.75
SKU: PC-750PYELL
Patty Pan Confeta 750 Pastel Yellow (500)
$24.20
SKU: ONDMCROSS
Bling Diamante 8cm Maltese Cross
$8.25
SKU: PC-750PBLUE
Patty Pan Confeta 750 Pastel Blue (500)
$24.20
SKU: FL2096
Cupcake Wrapper Pearl Pink Easter Bunny (12)
$4.46