MondoPro 3" DEEP Cake Pan 17.5x7.5cm (7in)
SKU: 01MO167BRAND: Mondo
Commercial quality bakeware
Mondo Professional Round Cake Pan
Each piece of bakeware is made using a special 3003 alloy and is then anodized to harden and seal the surface. This produces an attractive smooth and safe finish ready for all your baking needs.
- Commercial quality bakeware
- Consistent even thickness
- Guaranteed - Will not rust, blister, chip or warp
- HANDWASH only
(01MO167)
| SKU | 01MO167 |
| Barcode # | 9342856002045 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.175m |
| Shipping Height | 0.075m |
| Shipping Length | 0.175m |
| Shipping Cubic | 0.002297000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: TN1110
Cake Tin Round 271mm (approx 11in)
$17.25
SKU: CT4R07
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 7" Round
$14.25
SKU: TN1120
Cake Tin Round 300mm (approx 12in)
$18.65
SKU: CT4R09
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 9" Round
$19.65
SKU: CT4R05
LOYAL Elite 4" DEEP Cake Tin 5" Round
$10.75
SKU: 01MO165
MondoPro 3" DEEP Cake Pan 12.5x7.5cm (5in)
$9.41
SKU: TN1040
Cake Tin Round 100mm (approx 4in)
$8.90
SKU: TN1070
Cake Tin Round 175mm (approx 7in)
$14.00