Mondo Pro Rectangle Pan 22.5x30x7.5cm (9x12in)
SKU: 01MO195BRAND: Mondo
Commercial quality bakeware
Mondo Professional Rectangle Cake Pan
Each piece of bakeware is made using a special 3003 alloy and is then anodized to harden and seal the surface. This produces an attractive smooth and safe finish ready for all your baking needs.
- Commercial quality bakeware
- Consistent even thickness
- Guaranteed - Will not rust, blister, chip or warp
- HANDWASH only
(01MO195)
| SKU | 01MO195 |
| Barcode # | 9342856004919 |
| Brand | Mondo |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.270m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.270m |
| Shipping Cubic | 0.008748000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: TN1200
Tin Lamington Rect 400x300x37
$28.50
SKU: K-09OT541
Bling Pastel Sequin Mix - 1kg
$19.85
SKU: CT3HLF
LOYAL Elite Anodised cake Tin Half Slab 12x16x3"
$42.75
More From This Category
SKU: 01MO184
Mondo Pro Square Cake Pan 10x7.5cm (4in)
$9.85
SKU: TN1051
Cake Tin Square 125mm (approx 5in)
$10.35
SKU: IN-SPRINK
Bakels Sprink Aerosol Release Spray 450g
$15.50
SKU: 01MO198
Mondo Pro Rectangle Pan 27.5x37.5x7.5cm (11x15in)
$35.75
SKU: TN1041
Cake Tin Square 100mm (approx 4in)
$10.75
SKU: TN1091
Cake Tin Square 225mm (approx 9in)
$19.30
SKU: TN1131
Cake Tin Square 325mm (approx 13in)
$33.00
SKU: 01MO192
Mondo Pro Square Cake Pan 30x7.5cm (12in)
$33.72