Loyal Cake Box 10x10x6" with Top Window
SKU: LO-CBXS10BRAND: Loyal Bakeware
Transport your cakes safely in these sturdy durable 6 inch high STANDARD Cake Boxes.
Our STANDARD Cake Box range is ideal for placing tiered cakes inside. A front opening flap ensures worry free removal of contents.
- INDIVIDUALLY WRAPPED
- 2 pieces: Box & Lid
- Box base with a label showing barcode and size of box
- Lid with PVC window
- High quality 450gsm milk board
- Flat packed, easy to assemble with front opening to prevent damage when placing or removing cake from the box
- Use a 10 inch/25 cm base cake board or smaller
(LO-CBXS10)
| SKU | LO-CBXS10 |
| Barcode # | 9341671008157 |
| Brand | Loyal Bakeware |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.420m |
| Shipping Height | 0.002m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.000336000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
You May Also Like
SKU: SFD-CBX10106
Cake Box 10x10x6" with Top Window
Others Also Bought
SKU: LBTO4RP
Flower Balling Tools Stainless Steel - Set of 4
$8.95
SKU: PC-550BLUE
Patty Pan Confeta 550 Blue (500)
$20.85
SKU: CCBOX24-P
24 Hole Cupcake Box Select Insert (ea)
From $3.50
SKU: LO-LFG24RP
SUNRISE Floral Wire 24g Green (50pcs)
$4.45
SKU: LO-LSS20
Loyal Bench Scraper 20x5CM
$27.50