Lorann Oils Coffee 3.7ml
SKU: LA-09LO954BRAND: Lorann Oils
Adding coffee flavoring to your desserts and beverages will add rich dimension to your recipes, with barely a hint of the caffeine.
1 dram = about 1 teaspoon
Appropriate for use in chocolates and coatings, but may cause some thickening. Add liquified coconut oil, or cocoa butter to thin/smooth (typical use is ¼ to ½ teaspoon per pound).
Kosher certified • Gluten-free • Soluble in water
(LA-09LO954)
| SKU | LA-09LO954 |
| Barcode # | 29300000152 |
| Brand | Lorann Oils |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.020m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.020m |
| Shipping Cubic | 0.000016000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: IC4001
Satin Ice 2.5Kg White/Vanilla Icing
$32.50
SKU: CB10-WR12
MDF Board 10mm White Round 12"
$4.50
More From This Category
SKU: ZLA-09LO884
Lorann Oils Butter Rum Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: LA-09LO969
Lorann Oils Marshmallow Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: LA-09LO964
Lorann Oils Lemonade Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: LA-09LO886
Lorann Oils Butterscotch Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: LA-09LO888
Lorann Oils Caramel Flavor 3.7ml
$4.65
SKU: LA-09LO961
Lorann Oils Grape Flavor 3.7ml Best Before 02/2024
$4.65
SKU: LA-09LO891BB
Lorann Oils Chocolate Flavor 3.7ml BEST BEFORE 06/
$4.65
SKU: LA-09LO963
Lorann Oils Lemon Oil Natural 3.7ml
$4.65