Caramel Oil Flavour 30ml
SKU: CO9060BRAND: Roberts Edible Craft
Oil based flavourings are amazing
Just a few drops are required to create delicious flavoured milk, dark or white chocolate that really will add a taste sensation to your creations.
The oil based flavours can only be used in oil based cooking applications such as fudges, rich butter frosting, mud cakes and more.
The oils can also be purchased by the litre if required - just send us an email for more information.
(CO9060)
| SKU | CO9060 |
| Barcode # | 9311589103145 |
| Brand | Roberts Edible Craft |
| Shipping Weight | 0.0670kg |
| Shipping Width | 0.030m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000063000m3 |
| Unit Of Measure | Bott |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CO8100
Caramel Flavouring 30ml
$4.95
SKU: SFD-REC14
Lemon Tree Half Slab Cake Box 18x14x6"
More From This Category
SKU: CO9030
Almond Oil Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9110
Oil Flavour Peppermint 30ml
$9.00
SKU: CO9010
Lime Oil Flavour 30ml
$8.00
SKU: CO9045
Banana Oil Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9035
Raspberry Oil Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9070
Cherry Oil Flavour 30ml
$5.95
SKU: CO9015
Spearmint Oil Flavour 30ml
$8.40
SKU: CO9040
Orange Oil Flavour 30ml
$5.95