Amaranath Ball - White 15 Pcs
SKU: RR093BRAND: Rosie Rose
ROSIE ROSE EDIBLE FLOWERS !
Rosie Rose unique ball amaranths. These fascinating flowers are not only a feast for the eyes, but also a great addition to your creations and a magical decoration.
Our globe amaranths are carefully selected and gently dried to preserve their bright colors, natural scent and unique aroma. We guarantee that flowers are free of pesticides and additives to offer you a pure and healthy natural product.
They are 100% natural and handcrafted to ensure the highest quality. Their delicate aroma is tasteless and gives your dishes a unique touch!
Highlights :
- 100% natural
- Handcrafted
- Neutral in taste
- Healing properties
(RR093)
| SKU | RR093 |
| Barcode # | 6166630401328 |
| Brand | Rosie Rose |
| Shipping Weight | 0.0150kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000228000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: RR036
Rose Buds - Pure Pink 20g
$10.30
SKU: RR095
Amaranath Ball - Red 15 Pcs
$11.15
More From This Category
SKU: AI28120-5
8mm SILVER Cachous 5kg Bulk (Price is per Kg)
$22.00
SKU: S66Under
Roberts Under the Sea Sprinkle Mix 80g
$5.50
SKU: 09OT590
Edible Bling Metallic Bento Box Gold & Silver Spri
$13.20
SKU: SP-2262
Sprinks PEACHES & CREAM Gel Colour 15ml
$4.15
SKU: IN438502
Bakels FL Pettina Choc Paste 5kg
$165.00
SKU: ED3030
Non Pareils PINK (1Kg)
$12.95
SKU: CML-NUDE
Colour Mill Oil Based Colour NUDE 20ml
$6.95
SKU: CDA-201-541
Edible Small Vivid Butterflies (42)
$5.00