6mm MDF Board Silver Square 15in
SKU: CB6-SS15BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Heavy Duty 6mm MDF which is strong enough for the heaviest tiered cakes:
- Available in sizes over 12"
- They do not warp or bend
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB6-SS15)
| SKU | CB6-SS15 |
| Barcode # | 9341625009360 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.7600kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.007m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.001011000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: CD309R
Cake Dummy Round 09in x 75mm
$6.50
SKU: PC-380BLK
Patty Pan Confeta 380 Black (500)
$13.55
More From This Category
SKU: CB6-SR19
6mm MDF Board Silver Round 19"
$9.79
SKU: CB6S1418
6mm MDF Board Silver Rectangle 14x18"
$8.33
SKU: CB6-SR16
6mm MDF Board Silver Round 16in
$6.41
SKU: CB6-SS13
6mm MDF Board Silver Square 13in
$5.18
SKU: CB6-SS19
6mm MDF Board Silver Square 19in
$9.79
SKU: CB6-SR20
6mm MDF Board Silver Round 20in
$10.13
SKU: CB6-SR12
6mm MDF Board Silver Round 12in
$4.50
SKU: CB6-SS16
6mm MDF Board Silver Square 16in
$6.86