4mm MDF Board Silver Square 08"
SKU: CB4-SS08BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-SS08)
| SKU | CB4-SS08 |
| Barcode # | 9341625004785 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.1600kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.000200000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
SKU: 01MO393
MONDO MDF Board Silver Square 13"
$4.84
SKU: CB4-SS14
4mm MDF Board Silver Square 14"
$5.06
SKU: CB4-SR09
4mm MDF Board Silver Round 09"
$2.59
SKU: CB4-SR05
4mm MDF Board Silver Round 05"
$1.35
SKU: CB4-SS04
4mm MDF Board Silver Square 04"
$1.24
SKU: CB4-SS11
4mm MDF Board Silver Square 11"
$3.49
SKU: CB4-SS12
4mm MDF Board Silver Square 12"
$4.16
SKU: CB4-SS15
4mm MDF Board Silver Square 15"
$5.40