4mm MDF Board Gold Round 11"
SKU: CB4-GR11BRAND: Lemon Tree
Our Lemon Tree boards offer strength, durability and great value!
Made from 4mm MDF and available in Silver, Gold, Black and White:
- They do not warp or bend
- They are much stronger than compressed cardboard boards
- Black and White styles are covered in PET (food grade plastic) which does not scratch and is washable
- Gold and Silver styles are foil covered
- Very competitive pricing with bulk discounts available
(CB4-GR11)
| SKU | CB4-GR11 |
| Barcode # | 9341625004396 |
| Brand | Lemon Tree |
| Shipping Weight | 0.2400kg |
| Shipping Width | 0.280m |
| Shipping Height | 0.005m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.000392000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: ONDE
Bling Diamante 7cm Letter E
$6.95
SKU: C3295L
Plaque Best Wishes Gold (ea)
$2.60
More From This Category
SKU: CB4-GS15
4mm MDF Board Gold Square 15"
$5.40
SKU: CB4-GR05
4mm MDF Board Gold Round 05"
$1.35
SKU: CB4-GR13
4mm MDF Board Gold Round 13"
$4.84
SKU: CB4-GR04
4mm MDF Board Gold Round 04"
$1.24
SKU: CB4-GS13
4mm MDF Board Gold Square 13"
$4.84
SKU: CB4-GR14
4mm MDF Board Gold Round 14"
$5.06
SKU: CB4-GS08
4mm MDF Board Gold Square 08"
$2.59
SKU: CB4-GR07
4mm MDF Board Gold Round 07"
$1.91