Amaranath Ball - Purple 15 Pcs
SKU: RR096BRAND: Rosie Rose
A double-sided food art pen- thick and thin, allowing you to work on whatever scale you require, from bold colour work right down to the intricate details of character model work!
Now it’s so easy to add detail to your sugar models, characters, sugar flower work and more!
Use the standard 2.5mm nib for regular work and the 0.5mm nib for when fine detail is required!
(RR096)
| SKU | RR096 |
| Barcode # | 6166630401632 |
| Brand | Rosie Rose |
| Shipping Weight | 0.0150kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000228000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Be The First To Review This Product!
Help other Statewide Food Distributors users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
SKU: RR025
Cornflower Blossoms - Tropical Mix 6g
$8.50
More From This Category
SKU: CML-FORST
Colour Mill Oil Based Colour FOREST 20ml
$6.95
SKU: CML-SUN
Colour Mill Oil Based Colour SUNSET 20ml
$6.95
SKU: AI28110-1
6mm SILVER Cachous 1kg by Amarischia
$30.00
SKU: RD-CF-BURG
Liquid Colour - Burgundy 16ml Best Before 02/24
SKU: IN452104
Bakels Vanilla Apito Essence 1kg *Special Order
$100.00
SKU: SP-1978
Sweetapolita Unicorn Dreams Sprinkle Medley 100g
$10.00
SKU: S66Mermaid
Roberts Mermaid Sprinkle Mix 80g
$5.50
SKU: CML-PRP-100
Colour Mill Oil Based Colour PURPLE 100ml (Large)
$22.20